HUSMUŽ |

18.5.2019
XTERRA HusMuž Štafety

4km běh
25km MTB
8km běh

O ZÁVODU

4km běh – 25km MTB – 8km běh

První běh – 4km – žluté šipky
Start proběhne z pláže Křišťanovického rybníka. Po startu vede trasa na rozlehlé louky, po kterých absolvují závodníci zaváděcí kolečko. Poté sbíhají strmým seběhem ke korytu Blanice. Následuje výběh zpět na široké štěrkové cesty okolo hradu Hus, po kterých závodníci zamíří zpět do centra závodu a do depa dobíhají po hrázi rybníka.

MTB – 25km (2 okruhy, každý 12,5km) – modré šipky
Depo bude umístěno na pláži u rybníka. Po nasednutí na kolo (až po vytlačení kola na asfaltovou cestu) závodníci zamíří na první technický úsek po pěšinkách okolo kempu u rybníka. Poté po širokých štěrkových cestách zamíří do Hlásné lhoty. Po dalších širších lesních cestách potom do Zvěřenic, zpět do Hlásné lhoty a okolo bunkrů z 30. let 20. století a přes bažiny podél rybníka zpět do centra závodu. Na hrázi rybníka je umístěna otočka do druhého okruhu. Po absolvování obou kol závodníci směřují po hrázi do depa.

Druhý běh – 8km – červené šipky
Z depa závodníci vybíhají znovuna louky, kde ale nenabíhají na zaváděcí kolečko, ale pokračují po loukách do vesnice Křišťanovice. Tady po pastvinách pokračují na Blanický mlýn. Po asfaltové cestě krátce přeběhnou do zaniklé obce Cudrovice, kde zatáčí ostře doprava a přes kamenitý úsekpodél Blanice se dostávají na zříceninu hradu Hus. Přeběhnou přes poloostrov, kde stával hrad a nabíhají na závěrečné inovované 2km v okolí kempu u rybníka. Cíl je umístěn na pláži u Křišťanovického rybníka.

Kategorie tříčlenných (běžec-cyklista-běžec) nebo dvoučlenných (běžec-cyklista) štafet absolvuje závod spolu s hlavní kategorií na stejných tratích. Zásadním místem je ale předávka štafety. Ta probíhá předáním časoměrného čipu mezi závodníky, kdy si jej má závodník povinnost upevnit na kotník.

První depo
V prvním depu je místo pro předávku štafet vyhrazeno na jeho konci v označeném prostoru RELAY TRANSITION (depo pro štafety). V tomto 5x5m ohraničeném prostoru musí proběhnout předávka štafety. Přitom nesmí závodníci štafet nijak omezit průjezd závodníků individuálního závodu.

Druhé depo
Jde o stejný prostor, který je znovu umístěn na konci depa. Cyklista ale depem, stejně jako závodníci v individuální kategorii s kolem PROBÍHÁ nikoli projíždí. Předání čipu probíhá znovu pouze ve vyhrazeném prostoru.

INTERAKTIVNÍ MAPA

FOTKY

Máte dotaz?

michal@xterra.cz

+420 725 944 979

mp@xterra.cz

+420 602 107 007

info@xterra.cz

promotion@xterra.cz

jitka@xterra.cz