HUSMUŽ |

30.4.2022
XTERRA HusMuž Štafety

4km běh
24km MTB
8km běh

O ZÁVODU

4km běh – 24km MTB – 8km běh

První běh – 4km – červené šipky (1 okruh)
Start proběhne ze sportovního areálu v Záblatí. Po startu vede trasa na rozlehlé louky okolo řeky Blanice, po kterých absolvují závodníci zaváděcí kolečko. Poté přebíhají silnici ke korytu Blanice. Následuje výběh k vesničce Zvěřenice zpět na široké štěrkové cesty a okolo nové vodárny zpět do centra závodu a do depa.

MTB – 24km (2 okruhy) – modré šipky
Depo bude umístěno v centru závodu. Po nasednutí na kolo (až po vytlačení kola na asfaltovou cestu) závodníci zamíří na první technický úsek po pěšinkách po žluté= turistické značce do Hlásné Lhoty. Poté po širokých štěrkových cestách až ke Křišťanovickému rybníku. Po pěšinách i dalších štěrkových cestách okolo hradu Hus zpět do Hlásné Lhoty. Lze dlouhá trasa ORIGINAL nesjíždí rovnou do Záblatí, ale zatáčí vpravo do druhého okruhu na náhorní plošině okolo rybníka. Při druhém průjezdu poté závodníci již točí směrem na Zvěřenice a do druhého depa.

Druhý běh – 8km – červené šipky (2 okruhy)

Z depa závodníci vybíhají znovu na louky na stejný okruh. Po prvním kole probíhají centrem závodu a pokračují do kola druhého. Cíl bude umístěn v centru závodu ve sportovním areálu Záblatí.

Kategorie tříčlenných (běžec-cyklista-běžec) nebo dvoučlenných (běžec-cyklista) štafet absolvuje závod spolu s hlavní kategorií na stejných tratích. Zásadním místem je ale předávka štafety. Ta probíhá předáním časoměrného čipu mezi závodníky, kdy si jej má závodník povinnost upevnit na kotník.

První depo
V prvním depu je místo pro předávku štafet vyhrazeno na jeho konci v označeném prostoru RELAY TRANSITION (depo pro štafety). V tomto 5x5m ohraničeném prostoru musí proběhnout předávka štafety. Přitom nesmí závodníci štafet nijak omezit průjezd závodníků individuálního závodu.

Druhé depo
Jde o stejný prostor, který je znovu umístěn na konci depa. Cyklista ale depem, stejně jako závodníci v individuální kategorii s kolem PROBÍHÁ nikoli projíždí. Předání čipu probíhá znovu pouze ve vyhrazeném prostoru.

INTERAKTIVNÍ MAPA

FOTKY

Máte dotaz?

michal@xterra.cz

+420 725 944 979