HOBBY ZÁVOD | Sobota 18.6.2022

XTERRA Sprint – Hobby

    0,3 km plavání
  12 km MTB
    3 km běh

DETAIL TRATĚ

O ZÁVODU

0,3 km plavání – 12 km MTB – 3 km běh

Kratší trasa Sprint-Hobby je také výrazně technicky jednodušší. Zvládne ji opravdu každý začátečník, dorostenec nebo silniční cyklista, který si právěl půjčil horské kolo. Ač má stejnou orientaci a zázemí jako hlavní závod, tak jsme záměrně vynechali technické sjezdy, singletracky, brody a další nástrahy. Trasa vede po širokých lesních cestách, loukách a štěrkových chodnících lesoparku Divoká Šárka. Nechceme vás odradit od XTERRY, ale ukázat, že i technicky nenáročný závod může být zábava a výzva!

Plavání

Po startu z travnaté pláže čeká na závodníky jeden okruh okolo žlutých bojek. Po výběhu z vody pokračují koridorem do depa, kde mají připravená svá kola.

Horské kolo

Jeden okruh dlouhý 12km vás zavede do údolí Divoké Šárky. První metry je třeba zvládnout obezřetně, ač je trasa plně uzavřena dopravě. Očekáváme větší množství závodníků a právě první metry horského kola často vybízí k nebezpečnému předjíždění. Nechte si raději síly na první výjezd, který přichází hned záhy. Trasa se poté odpojuje od hlavního závodu a pokračuje po štěrkových cestách údolím Šárky až na její západní konec u letiště. Návrat do areálu Džbánu potom vede po loukách a také v posledních metrech po asfaltu, kde bude trasa pro vaši bezpečnost oddělena zábranami od kolemjdoucích. Poslední metry vedou areálem Džbánu kdy depo 2 je stejné jako depo 1, tedy na pláži Džbánu.

Běh

Začátek běhu je stejný jako trasa kola, nezapomeň se hned u výběhu z areálu Džbán občerstvit na připravené stanici s vodou i iontovým nápojem Inkospor. Narozdíl od tratě běhu hlavního závodu Original, tak Sprint vynechává nejtěžší stoupání a také technický seběh do údolí. Trasa vede především po pěšinkách, loukách a na závěr také po asfaltu. Zpestřením je výběh hráze Džbánu asi 700 metrů před cílem!

INTERAKTIVNÍ MAPA

Máte dotaz?

michal@xterra.cz

+420 725 944 979