HLAVNÍ ZÁVOD | Sobota 18.6.2022

XTERRA Prague Original

    1500 m plavání
  30 km horské kolo
    10 km běh

DETAIL TRATĚ

O ZÁVODU

10,5 km běh – 33 km horské kolo – 10,5 km běh

Trasa závodu Original nabídne to nejlepší z přírodní rezervace Divoká Šárka. Ten kdo si myslel, že Praha je jen velkoměsto bez přírody, bude vyveden z omylu! Trasa nezklame zkušeného XTERRA závodníka, ale novice nevystraší. Vše se dá bezpečně sjet, ale ten kdo si „tyká“ s rychlostí bude mít obrovskou výhodu. Pomalu nastoupané metry se rychle ztrácí v několika hravých sjezdech, které zpestří i několik brodů přes místní potůčky!

Běh

První disciplína odstartuje z travnaté pláže koupaliště Džbán odkud závodníci vběhnou do vody. Plavání se odehraje ve třech 500m dlouhých okruzích, které budou označeny oranžovými bójkami. Mezi nimi se bude vybíhat z vody tzv. australian exitem (vyběhne se z vody, oběhne se pilon nebo zábrany a běží se do dalšího okruhu plavání). Po třetím okruhu se krátkou rovinkou dostanou závodníci do depa.

Horské kolo

Trase se skládá ze dvou okruhů, kdy každý měří 15km. Začátek trasy vede podél parkoviště po asfaltu, kde je třeba dávat pozor na další závodníky ve skupince. Poté následuje vjezd do lesoparku a také první stoupání, které má za cíl natrhat startovní pole. Trasa je vyváženým mixem singletracků, širších polních cest, luk, ale je na ní i několik nástrah. Především jsou to tři brody přes potok. Nejsou nijak hluboké, ale je třeba mít rychlost na hladké projetí. Dalším technickým místem jsou dva mostky v druhé půlce trati přes potůčky. Jsou úzké, ale lze také sesednout z kola a přenést je. Nejnáročnějším sjezdem je tzv. „Pohádka“, na které získají výhodu ostřílení bikeři, ale lze ji bezpečně pomalu sjet i na gravel biku. Konec trasy vede frekventovaným vstupem do parku, kde trasa bude oddělena ploty od kolemjdoucích, tak aby byla zabezpečena férovost soutěže a bezpečnost závodníků i turistů. Poslední kilometr vede areálem Džbánu po betonu, zde je také v půlce občerstvovací stanice. Po druhém okruhu závodníci točí do depa.

Běh

Trasa se znovu skládá ze dvou okruhů. Po výběhu z areálu vbíháte do lesoparku po stejné cestě jako MTB. Po asi 600m se běh odpojuje a následuje nádherný segment mezi křovinami, který jakoby připomínal původní trasu na havajském Maui v okolí Makeny. Vybíhá se poté na louky a pěšiny v parku až se nastoupá na nejvyšší bod trasy. Následný seběh prověří i běžeckou techniku závodníků. Závěrečná část okruhu vede znovu po frekventovaných cestách a trasa bude oddělena zábranami. Po výběhu hráze Džbánu se napojí trasa na kolo a areálem Džbánu vede do dalšího okruhu nebo cíle závodu.

INTERAKTIVNÍ MAPA

Máte dotaz?

michal@xterra.cz

+420 725 944 979