ŠTAFETOVÝ ZÁVOD

XTERRA
ŠTAFETY

  1,5 km plavání
  33 km horské kolo
    10,5 km terénní běh

DETAIL TRATĚ

O ZÁVODU

1,5 km plavání – 33 km horské kolo – 10,5 km terénní běh
Možnost vyzkoušet si XTERRA s přáteli! Sestavte firemní, rodinnou nebo jinou štafetu, sdílejte zážitky v týmu a přitom se projeďte po trati, kde chvilinku před vámi proletěli nejlepší triatlonisté světa!

Plavání

Plavání v nejvýše položeným rybníkem v České republice – Křišťanovickém, je úchvatný zážitek. Místní voda obarvená rašelinou je dle pověsti léčivá, navíc je po celou sezónu stejně čistá. Na závodníky čekají dva okruhy po 750 metrech.

Depo č.1

Předávka štafety proběhne na konci depa číslo 1 ve vyznačeném prostoru cedulkami „RELAY TRANSITION“ a to předáním čipu plavce cyklistovi, který si jej upevní nad kotník.

Horské kolo

Biková trasa Xterry je vyvážený mix hravých singletracků, rychlých štěrkových cest i prudkých sjezdů a výjezdů. Nejprve závodníci kopírují překrásnou řeku Blanici, poté přijedou po stráních mezi malebnými vesničkami a na závěr pokračují do Prachatic po středověké Zlaté stezce. Závěr trasy zpestří průjezd zaplněným renesančním centrem Prachatic. Podél trasy pravidelně fandí stovky diváků a na pomoc jsou připraveny tři občerstvovací stanice. 

Depo č.2

Předávka v druhém depu, které bude v Prachaticích na Velkém náměstí, proběhne na začátku depa. V označeném prostoru „RELAY TRANSITION“ cyklista předá čip běžci. Ten probíhá celým depem a pokračuje na trať běhu.

Běh

Běžecká trasa Xterry se skládá ze dvou stejných okruhů. Ty v sobě spojují běh po kočičích hlavách v centrum města i náročný terén na úpatí Dubového vrchu. Hravé pěšinky, střídají běhavější pasáže, unikátním zážitkem je potom průběh historickým jádrem města, které je vždy plné fanoušků. Zpestřením bude letos i přeběh historických hradeb města. Cíl závodu je přímo na Velké náměstí. Na trati běhu je celkem 8 občerstvovacích stanic.

INTERAKTIVNÍ MAPA

HLAVNÍ PARTNEŘI

PARTNEŘI

PŘIHLÁŠKA

 

Registrujte se do letošního XTERRA CZECH 2020 a staňte se součástí příběhu vytrvalosti a síly! Závodu se může zúčastnit úplně každý bez jakékoli licence.Máte dotaz?

michal@xterra.cz

+420 725 944 979