HOBBY ZÁVOD

XTERRA
SPRINT – HOBBY

  0,3 km plavání
  12 km horské kolo
    5 km terénní běh

DETAIL TRATĚ

O ZÁVODU

0,3 km plavání – 12 km horské kolo – 5 km terénní běh
Závod určený všem hobíkům, kteří si chtějí XTERRA vyzkoušet. Délky jednotlivých disciplín jsou zkráceny, ale i přesto projedete nejikoničtějšími místy XTERRA CZECH. Třešničkou na dortu je pak druhé depo a cíl přímo v historickém centru Prachatic, kde na vás budou čekat stovky fanoušků.
Před závodem si může každý závodník vložit své oblečení nebo občerstvení do takzvaného Černého Gear bagu (pytle) s nápisem Warm-up bag. tyto věci pořadatel po startu přepraví do Prachatic, kde je závodník najde u svého kola.

Plavání

Start závodu je v Křišťanovickém rybníce, který je nejvýše položeným v České republice. Voda je v něm ale teplá a čistá. Na hobby závodníky čeká jeden 300m dlouhý okruh. Trasu budou střežit hasiči i vodní záchranáři, nikdo se tedy nemusí bát. Trasa se dá v pohodě zvládnout i bez neoprenu a jakýmkoli stylem.

Depo č.1

První depo je umístěno na rozlehlé louce přímo u Křišťanovického rybníka. Depo je řazeno po startovních číslech, každý závodník si musí veškeré své vybavení vložit do modrého gear bagu (pytle) s nápisem Bike bag, který poté pořadatel přiveze do Prachatic, kde bude k vyzvednutí spolu s vaším kolem.

Horské kolo

Většina trasy kopíruje trať hlavního závodu Xterra Mistrovství Evropy. Jsou však vybrány povětšinou technicky nenáročné sekce. Na trati je několik sjezdů, ale pouze ten k Čertovu Mlýnu je technicky náročnější. Obrovským zážitkem je příjezd do historického centra Prachatic, kde je umístěno druhé depo. Trasa se nechá zvládnout i na trekingovém kole.

Depo č.2

Druhé depo bude umístěno v centru Prachatic na Velkém náměstí. Před závodem si na své vyznačené místo v depu každý závodník uloží běžeckou výbavu a po skončení závodu si zde bude moci vyzvednout všechny své věci.

Běh

Trasa běhu je stejná pro hlavní závod i sprint. Avšak hobby závodníci absolvují pouze jeden 5km dlouhý okruh. Trasa spojuje běh po kočičích hlavách v centru města a drsný terén svahů Černé hory. Krátké seběhy a výběhy střídají běhavější pasáže po cestách a loukách. Unikátním zážitkem je cíl na renesančním Velkém náměstí před Sochou spravedlnosti.

GENERÁLNÍ PARTNER

INTERAKTIVNÍ MAPA

GENERÁLNÍ PARTNER

HLAVNÍ PARTNEŘI

PŘIHLÁŠKA

 

Registrujte se do letošního XTERRA CZECH 2020 a staňte se součástí příběhu vytrvalosti a síly! Závodu se může zúčastnit úplně každý bez jakékoli licence.HARMONOGRAM

9:00 – 11:00

DEPO
2

11:15 – 11:30

ROZMLUVA
3

12:05

START
4

STARTOVNÉ

První vlna do 10.8.2020 – cena 250 Kč / ČTA 150 Kč – pouze kategorie J16-17
Poté možnost registrace na místě v den konání 30.8.2020 – cena 350 Kč

Máte dotaz?

michal@xterra.cz

+420 725 944 979

Dear athletes, our website is right now under construction. We are working hard to update all the pages for 2021 season.

XTERRA CZECH will take place between 18th – 20th June 2021 in Prachatice Czech Republic. Registration is open HERE

Check videos from 2020: HERE (YT), HERE (FB), HERE (FB), HERE (FB), HERE (CT)

Check photos from 2020: HERE (G Photos), HERE (Rajce), HERE (Rajce), HERE (Rajce)