HOBBY ZÁVOD

XTERRA
SPRINT

  0,3 km plavání
  14 km horské kolo
    5,5 km terénní běh

DETAIL TRATĚ

O ZÁVODU

0,3 km plavání – 14 km horské kolo – 5 km terénní běh

Závod určený všem hobíkům, kteří si chtějí XTERRA vyzkoušet. Délky jednotlivých disciplín jsou zkráceny, ale i přesto projedete nejikoničtějšími místy XTERRA CZECH. Třešničkou na dortu je pak druhé depo a cíl přímo v historickém centru Prachatic, kde na vás budouo čekat stovky fanoušků.

Plavání

Start závodu je v Křišťanovickém rybníce, který je nejvýše položeným v České republice. Voda je v něm ale teplá a čistá. Na hobby závodníky čeká jeden 300m dlouhý okruh. Trasu budou střežit hasiči i vodní záchranáři, nikdo se tedy nemusí bát. Trasa se dá v pohodě zvládnout i bez neoprenu a jakýmkoli stylem.

Horské kolo

Většina trasy kopíruje trať hlavního závodu Xterra Mistrovství Evropy. Jsou však vybrány povětšinou technicky nenáročné sekce. Na trati je několik sjezdů, ale pouze ten k Čertovu Mlýnu je technicky náročnější. Obrovským zážitkem je příjezd do historického centra Prachatic, kde je umístěno druhé depo. Trasa se nechá zvládnout i na trekingovém kole.

Běh

Trasa běhu je stejná pro hlavní závod i sprint. Avšak hobby závodníci absolvují pouze jeden 5km dlouhý okruh. Trasa spojuje běh po kočičích hlavách v centru města a drsný terén svahů Černé hory. Krátké seběhy a výběhy střídají běhavější pasáže po cestách a loukách. Unikátním zážitkem je cíl na renesančním Velkém náměstí před Sochou spravedlnosti.

zobrazit výškové profily

GENERÁLNÍ PARTNER

INTERAKTIVNÍ MAPA

HLAVNÍ PARTNEŘI

PŘIHLÁŠKA

Registrujte se do letošního Sprintu a staňte se součástí příběhu vytrvalosti a síly! Závodu se může zúčastnit úplně každý bez jakékoli licence.

FOTKY

Máte dotaz?

michal@xterra.cz

+420 725 944 979

mp@xterra.cz

+420 602 107 007

info@xterra.cz

promotion@xterra.cz

jitka@xterra.cz