HOBBY ZÁVOD

XTERRA
SPRINT – HOBBY

  0,3 km plavání
  12 km horské kolo
    5 km terénní běh

DETAIL TRATĚ

O ZÁVODU

0,3 km plavání – 12 km horské kolo – 5 km terénní běh
Závod určený všem hobíkům, kteří si chtějí XTERRA vyzkoušet. Délky jednotlivých disciplín jsou zkráceny, ale i přesto projedete nejikoničtějšími místy XTERRA CZECH. Třešničkou na dortu je pak druhé depo a cíl přímo v historickém centru Prachatic, kde na vás budou čekat stovky fanoušků.
Před závodem si může každý závodník vložit své oblečení nebo občerstvení do takzvaného Černého Gear bagu (pytle) s nápisem Warm-up bag. tyto věci pořadatel po startu přepraví do Prachatic, kde je závodník najde u svého kola.

Plavání

Start závodu je v Křišťanovickém rybníce, který je nejvýše položeným v České republice. Voda je v něm ale teplá a čistá. Na hobby závodníky čeká jeden 300m dlouhý okruh. Trasu budou střežit hasiči i vodní záchranáři, nikdo se tedy nemusí bát. Trasa se dá v pohodě zvládnout i bez neoprenu a jakýmkoli stylem.

Depo č.1

První depo je umístěno na rozlehlé louce přímo u Křišťanovického rybníka. Depo je řazeno po startovních číslech, každý závodník si musí veškeré své vybavení vložit do modrého gear bagu (pytle) s nápisem Bike bag, který poté pořadatel přiveze do Prachatic, kde bude k vyzvednutí spolu s vaším kolem.

Horské kolo

Většina trasy kopíruje trať hlavního závodu Xterra Mistrovství Evropy. Jsou však vybrány povětšinou technicky nenáročné sekce. Na trati je několik sjezdů, ale pouze ten k Čertovu Mlýnu je technicky náročnější. Obrovským zážitkem je příjezd do historického centra Prachatic, kde je umístěno druhé depo. Trasa se nechá zvládnout i na trekingovém kole.

Depo č.2

Druhé depo bude umístěno v centru Prachatic na Velkém náměstí. Před závodem si na své vyznačené místo v depu každý závodník uloží běžeckou výbavu a po skončení závodu si zde bude moci vyzvednout všechny své věci.

Běh

Trasa běhu je stejná pro hlavní závod i sprint. Avšak hobby závodníci absolvují pouze jeden 5km dlouhý okruh. Trasa spojuje běh po kočičích hlavách v centru města a drsný terén svahů Černé hory. Krátké seběhy a výběhy střídají běhavější pasáže po cestách a loukách. Unikátním zážitkem je cíl na renesančním Velkém náměstí před Sochou spravedlnosti.

INTERAKTIVNÍ MAPA

HLAVNÍ PARTNEŘI

PARTNEŘI

PŘIHLÁŠKA

 

Registrujte se do letošního XTERRA CZECH 2020 a staňte se součástí příběhu vytrvalosti a síly! Závodu se může zúčastnit úplně každý bez jakékoli licence.HARMONOGRAM

9:00 – 11:00

DEPO
2

11:15 – 11:30

ROZMLUVA
3

12:05

START
4

STARTOVNÉ

První vlna do 10.8.2020 – cena 250 Kč / ČTA 150 Kč – pouze kategorie J16-17
Poté možnost registrace na místě v den konání 30.8.2020 – cena 350 Kč

Máte dotaz?

michal@xterra.cz

+420 725 944 979