KRÁTKÉ OKRUHY, 25 ZÁVODNÍKŮ NA TRATI, 45 MINUT DŘINY

XTERRA
SHORT TRACK

  2 x 0,2 km plavání
  5 x 1,8 km horské kolo
    3 x 1,1 km běh

DETAIL TRATĚ

O ZÁVODU

2 x 0,2 km plavání – 5 x 1,8 km horské kolo – 3 x 1,1 km terénní běh

Po loňské celosvětové premiéře se ShortTrack vrací do Čech! Novinkou je, že se do soubojů o pozice na startu finále mohou poprat opravdu všichni. Ve čtvrteční kvalifikaci závodník absolvuje časovkovým způsobem (individuálně) skutečně krátký závod na 200m plavání, 4km MTB a 1km běhu. Nejlepších 5 z kvalifikace doplní předem kvalifikovaných 25 nejlepších registrovaných profesionálů dle XTERRA WORLD RANKING ve finále A.  Závodníci na 6.-30. místě (muži i ženy) postoupí do pátečního finále B.

Kvalifikační závod

TOP 20 mužů a žen v aktuálním pořadí XTERRA WORLD RANKING k 15.8.2020 bude mít právo přímé kvalifikace do finále A ShortTracku. Listině předem kvalifikovaných bude uveřejněna k 19. srpnu 2020. Přihlášky ELITE závodníků jsou omezeny jen do 18. srpna! Všichni ostatní závodníci si mohou vyjet místo ve finále ve čtvrteční kvalifikaci. Nejlepších 5 mužů a žen se kvalifikuje do finále A. Závodníci na 5. – 30. místě v kvalifikaci se postaví na start finále B. Do kvalifikace se závodník přihlásí buď přímo přes systém ACTIVE, nebo, pokud je přihlášen do hlavního závodu ORIGINAL, tak může využít startovné v kvalifikaci ShortTrack zdarma. Všem přihlášeným závodníkům do závodu ORIGINAL bude před 15.8.2020 zaslán email, kdy budou vyzváni, aby potvrdili svou účast v kvalifikaci ShortTracku. Do krátkého závodu budou závodníci startovat časovkovým způsobem s 30 vteřinovým intervalem. Startovní listina bude včas zveřejněna.

Plavání (1x200m)

Start proběhne skokem z mola. Okruh je krátký a bude označený bójkami. Mzi plaváním a depem je delší (300m) přeběh.

MTB (1x4km)

Okruh pro kvalifikaci je technicky méně náročný oproti finálové trati. Kromě namotané cyklokrosové sekce na louce nabídne samozřejmě také lesní pěšinky a několik lehčích technických sekcí z tratě pro finále.

Běh (1x1km)

Po začátku po louce přijde na řadu seběh lesem k lávce přes potok a na závěr sprint do cíle po asfaltové cestě.

FINÁLE SHORTTRACK

V pátečních finále A a B se představí nejlepší závodníci světa v hromadných startech na krátkých okruhových tratích v okolí Křišťanovického rybníka.

Plavání

Dva krátké okruhy po 200m nabídnou divákům podívanou na celý průběh plavecké části závodu. Mezi okruhy bude krátký přeběh a skok z mola zpět do vody.

Horské kolo

Krátké technické okruhy budou celé natočeny v okolí Křišťanovického rybníka a blízkého kempu. Na trati budou na závodníky čekat umělé i přírodní překážky, lávky, brody, skoky, strmé výjezdy i technické sjezdy. Po každém okruhu projedou závodníci centrem závodu na pláži u rybníka. Závodník, který bude dojet o kolo, ze závodu vypadává.

Běh

I okruhy pro běžeckou část povedou těžkým terénem podél potoka, který slouží jako výpust Křišťanovickho rybníka. Proto se profesionálové mohou těšit na brody, strmá stoupání, běh mezi kameny a jiné zajímavé překážky. Po každém okruhu budou vždy probíhat centrem závodu, diváci tak budou mít neustále přehled o pořadí na čele závodu.

JAK SE PŘIHLÁSIT NA SHORTTRACK

ELITNÍ ZÁVODNÍCI

Všichni závodníci kategorie ELITE (profesionálové) se musí do 18. srpna přihlásit emailem řediteli závodu Michalu Pilouškovi (michal@xterra.cz) a potvrdit svůj start v ShortTracku. Po tomto datu není možná kvalifikace na přímo, pouze prostřednictvím čtvrteční časovky! Žádáme ELITE závodníky, aby netaktizovali a stejně jako všechny legendy XTERRA absolvovali jak páteční ShortTrack, tak hlavní závod v sobotu. Věříme v duch fair play, tak aby měli všichni po oba dva dny stejné podmínky!

AMATÉŘI (AGE-GROUP)

Závodníci přihlášení k hlavnímu závodu XTERRA ORIGINAL mají startovné v kvalifikaci ShortTrack zdarma. Na startovní listinu čtvrteční čaasovky se odpovědí na email zaslaný pořadatelem po 15.8.2020. Pro závodníky, kteří nejedou hlavní závod ORIGINAL, ale chtějí si zkusit kvalifikaci je zde možnost přihlásit se prostřednictvím tradiční přihlášky přes systém ACTIVE.

GENERÁLNÍ PARTNER

INTERAKTIVNÍ MAPA

GENERÁLNÍ PARTNER

HLAVNÍ PARTNEŘI

FINANČNÍ ODMĚNY

Muži / Ženy: Total 5 000 USD

Pozice Odměna
1. místo 900 USD 811 EUR
2. místo 700 USD 631 EUR
3. místo 500 USD 451 EUR
4. místo 250 USD 225 EUR
5. místo 150 USD 135 EUR

Odměny budou vyplaceny v plné výši ihned po skončení závodu v hotovosti v Eurech.

PŘEDBĚŽNÝ PROGRAM

9:00 – 15:00

Prezentace závodníků všech závodů (Velké náměstí, Prachatice)
1

14:00 – 16:00

XTERRA ShortTrack – kvalifikační jízdy (Křišťanovický rybník)
2

18:00

Vyhlášení výsledků kvalifikace a zveřejnění startovních listin finále A a B
3

12:00 – 16:00

Prezentace závodníků do sobotních a nedělních závodů (Velké náměstí, Prachatice)

1

8:00

Začátek programu XTERRA ShortTrack (Křišťanovický rybník)

2

9:00

Start XTERRA ShortTrack LEGENDS (Křišťanovický rybník)

3

10:30

Start XTERRA ShortTrack ŽENY FINÁLE A (Křišťanovický rybník)

4

12:45

Start XTERRA ShortTrack MUŽI FINÁLE A (Křišťanovický rybník)
5

14:00

Start XTERRA ShortTrack ŽENY FINÁLE B (Křišťanovický rybník)

6

15:30

Start XTERRA ShortTrack MUŽI FINÁLE B (Křišťanovický rybník)

7

19:00

XTERRA ShortTrack vyhlášení vítězů (Pódium, Velké náměstí, Prachatice)

8

19:30

Rozprava k sobotním závodům (Pódium, Velké náměstí, Prachatice)

9

20:00

Živá hudba (Pódium, Velké náměstí, Prachatice)

10

Máte dotaz?

michal@xterra.cz

+420 725 944 979

promotion@xterra.cz

jitka@xterra.cz