KRÁTKÉ OKRUHY, 25 ZÁVODNÍKŮ NA TRATI, 45 MINUT DŘINY

XTERRA
SHORT TRACK

  2 x 0,2 km plavání
  5 x 1,8 km horské kolo
    3 x 1,1 km běh

DETAIL TRATĚ

O ZÁVODU

2 x 0,2 km plavání – 5 x 1,8 km horské kolo – 3 x 1,1 km terénní běh
Po loňské celosvětové premiéře se ShortTrack vrací do Čech! Novinkou je, že se do soubojů o pozice na startu finále mohou poprat opravdu všichni. Ve čtvrteční kvalifikaci každý závodník absolvuje časovkovým způsobem (individuálně) skutečně krátký závod na 200m plavání, 4km MTB a 1km běhu. Nejlepších 25 mužů, respektive 20 žen, postoupí do Finále A, závodníci na 26.-50. místě (respektive 21.-40. místě ženy) postoupí do pátečních finále.

Tratě kvalifikace

Plavání (1x200m)

Start proběhne skokem z mola. Okruh je krátký a bude označený bójkami. Mzi plaváním a depem je delší (300m) přeběh.

MTB (1x4km)

Okruh pro kvalifikaci je technicky méně náročný oproti finálové trati. Kromě namotané cyklokrosové sekce na louce nabídne samozřejmě také lesní pěšinky a několik lehčích technických sekcí z tratě pro finále.

Běh (1x1km)

Po začátku po louce přijde na řadu seběh lesem k lávce přes potok a na závěr sprint do cíle po asfaltové cestě.

Finálové tratě

Plavání

Dva krátké okruhy po 200m nabídnou divákům podívanou na celý průběh plavecké části závodu. Mezi okruhy bude krátký přeběh a skok z mola zpět do vody.

Horské kolo

Krátké technické okruhy budou celé natočeny v okolí Křišťanovického rybníka a blízkého kempu. Na trati budou na závodníky čekat umělé i přírodní překážky, lávky, brody, skoky, strmé výjezdy i technické sjezdy. Po každém okruhu projedou závodníci centrem závodu na pláži u rybníka. Závodník, který bude dojet o kolo, ze závodu vypadává.

Běh

I okruhy pro běžeckou část povedou těžkým terénem podél potoka, který slouží jako výpust Křišťanovickho rybníka. Proto se profesionálové mohou těšit na brody, strmá stoupání, běh mezi kameny a jiné zajímavé překážky. Po každém okruhu budou vždy probíhat centrem závodu, diváci tak budou mít neustále přehled o pořadí na čele závodu.

GENERÁLNÍ PARTNER

INTERAKTIVNÍ MAPA

GENERÁLNÍ PARTNER

HLAVNÍ PARTNEŘI

FINANČNÍ ODMĚNY

Muži / Ženy: Total 3 000 USD

Pozice Odměna
1. místo 1500 USD
2. místo 1000 USD
3. místo 500 USD

Odměny budou vyplaceny v plné výši ihned po skončení závodu v hotovosti v Eurech.

Máte dotaz?

michal@xterra.cz

+420 725 944 979

promotion@xterra.cz

jitka@xterra.cz