HLAVNÍ ZÁVOD | XTERRA CZECH 2019

XTERRA EUROPEAN CHAMPIONSHIP

  1,5 km plavání
  35 km horské kolo
    10,5 km terénní běh

DETAIL TRATĚ

O ZÁVODU

1,5 km plavání – 35 km horské kolo – 10,5 km terénní běh

Nejdůležitější a největší závod našeho víkendu. Ač se jedná o Mistrovství Evropy v závodu se můžeš přihlásit i ty! Nepotřebuješ k tomu žádnou licenci ani kvalifikaci, prostě se přihlásíš a stojíš na startu vedle elitních závodníků i podobně trénovaných amatérů. Tratě závodu jsou výzvou, ale v pohodě je zvládne i víkendový sportovec!

Plavání

Plavání v nejvýše položeném rybníku v České republice – Křišťanovickém, je úchvatný zážitek. Místní voda obarvená rašelinou je dle pověsti léčivá, navíc je po celou sezónu stejně čistá. Na závodníky čekají dva okruhy po 750 metrech. Mezi nimi krátký přeběh a skok z mola zpět do vody.

Horské kolo

Bilková trasa Xterry je vyvážený mix hravých singletracků, rychlých štěrkových cest i prudkých sjezdů a výjezdů. Nejprve závodníci kopírují překrásnou řeku Blanici, poté pojedou po stráních mezi malebnými vesničkami a na závěr pokračují do Prachatic po středověké Zlaté stezce. Závěr trasy zpestří průjezd zaplněným renesančním centrem Prachatic. Podél trasy pravidelně fandí stovky diváků a na pomoc jsou připraveny dvě občerstvovací stanice.

Běh

Běžecká trasa Xterry se skládá ze dvou stejných okruhů. Ty v sobě spojují běh po kočičích hlavách v centru města i náročný terén na úpatí Dubového vrchu. Hravé pěšinky, střídají běhavější pasáže, unikátním zážitkem je potom průběh historickým jádrem města, které je vždy plné fanoušků. Zpestřením bude letos i přeběh historických hradeb města. Cíl závodu je přímo na Velkém náměstí.

zobrazit výškové profily

GENERÁLNÍ PARTNER

INTERAKTIVNÍ MAPA

HLAVNÍ PARTNEŘI

PŘIHLÁŠKA

Registrujte se do letošního Mistrovství Evropy a staňte se součástí příběhu vytrvalosti a síly! Závodu se může zúčastnit úplně každý bez jakékoli licence.

Swim

SWIM COURSE PARTNER

Bike

BIKE COURSE PARTNER

Run

RUN COURSE PARTNER

FOTKY

Máte dotaz?

michal@xterra.cz

+420 725 944 979

mp@xterra.cz

+420 602 107 007

info@xterra.cz

promotion@xterra.cz

jitka@xterra.cz