HLAVNÍ ZÁVOD | XTERRA CZECH 2020

XTERRA GLOBAL TOUR RACE

 

  1,5 km plavání
  33 km horské kolo
    10,5 km běh

DETAIL TRATĚ

O ZÁVODU

1,5 km plavání – 33 km horské kolo – 10,5 km běh

Nejdůležitější a největší závod našeho víkendu. Ač se jedná o závod světového a evropského poháru, k závodu se můžeš přihlásit i ty! Nepotřebuješ k tomu žádnou licenci ani kvalifikaci, prostě se přihlásíš a stojíš na startu vedle elitních závodníků i podobně trénovaných amatérů. Tratě závodu jsou výzvou, ale v pohodě je zvládne i víkendový sportovec!

Před závodem si může každý závodník vložit své oblečení nebo občerstvení do takzvaného Černého Gear bagu (pytle) s nápisem Warm-up bag. Tyto věci pořadatel po startu přepraví do Prachatic, kde je závodník najde u svého kola.

Plavání

Plavání v nejvýše položeném rybníku v České republice – Křišťanovickém, je úchvatný zážitek. Místní voda obarvená rašelinou je dle pověsti léčivá, navíc je po celou sezónu stejně čistá. Na závodníky čekají dva okruhy po 750 metrech. Mezi nimi krátký přeběh a skok z mola zpět do vody.

Depo č.1

První depo je umístěno na rozlehlé louce přímo u Křišťanovického rybníka. Depo je řazeno po startovních číslech, každý závodník si musí veškeré své vybavení vložit do modrého gear bagu (pytle) s nápisem Bike bag, který poté pořadatel přiveze do Prachatic, kde bude k vyzvednutí spolu s vaším kolem.

Horské kolo

Bilková trasa Xterry je vyvážený mix hravých singletracků, rychlých štěrkových cest i prudkých sjezdů a výjezdů. Nejprve závodníci kopírují překrásnou řeku Blanici, poté pojedou po stráních mezi malebnými vesničkami a na závěr pokračují do Prachatic po středověké Zlaté stezce. Závěr trasy zpestří průjezd zaplněným renesančním centrem Prachatic. Podél trasy pravidelně fandí stovky diváků a na pomoc jsou připraveny tři občerstvovací stanice.

Depo č.2

Druhé depo bude umístěno v centru Prachatic v areálu Parkán. na rozdíl od prvního depa je druhé „průběžné“. To znamená, že vám pořadatelé odeberou kolo a vy pokračujete k sáčkům s běžeckým vybavením, které si ráno do depa uložíte. Tyto gear bagy (pytle) mají červenou barvu a nápis Run gear. Oproti loňskému roku jsme zvolili novou lokalitu, kam se pohodlně povede zaparkovat všechna kola, tak aby nedošlo k problémům se skladováním.

Běh

Běžecká trasa Xterry se skládá ze dvou stejných okruhů. Ty v sobě spojují běh po kočičích hlavách v centru města i náročný terén na úpatí Dubového vrchu. Hravé pěšinky, střídají běhavější pasáže, unikátním zážitkem je potom průběh historickým jádrem města, které je vždy plné fanoušků. Zpestřením bude letos i přeběh historických hradeb města. Cíl závodu je přímo na Velkém náměstí, na trati je celkem 8 občerstvovacích stanic.

zobrazit výškové profily

GENERÁLNÍ PARTNER

INTERAKTIVNÍ MAPA

GENERÁLNÍ PARTNER

HLAVNÍ PARTNEŘI

FINANČNÍ ODMĚNY

Muži / Ženy: Total 10 000 USD

Pozice Odměna
1. místo 1400 USD
2. místo 1100 USD
3. místo 800 USD
4. místo 600 USD
5. místo 500 USD
6. místo 400 USD
7. místo 200 USD

Finanční odměny budou vyplaceny závodníkům z kategorie PRO ihned po závodě v plné výši v Eurech.

PŘIHLÁŠKA

 

Registrujte se do letošního XTERRA CZECH 2020 a staňte se součástí příběhu vytrvalosti a síly! Závodu se může zúčastnit úplně každý bez jakékoli licence.Swim

SWIM COURSE PARTNER

Bike

Run

Máte dotaz?

michal@xterra.cz

+420 725 944 979

promotion@xterra.cz

jitka@xterra.cz