HLAVNÍ ZÁVOD | XTERRA CZECH 2020

XTERRA GLOBAL TOUR RACE

 

  1,5 km plavání
  33 km horské kolo
    10,5 km běh

DETAIL TRATĚ

O ZÁVODU

1,5 km plavání – 33 km horské kolo – 10,5 km běh

Nejdůležitější a největší závod našeho víkendu. Ač se jedná o závod světového a evropského poháru, k závodu se můžeš přihlásit i ty! Nepotřebuješ k tomu žádnou licenci ani kvalifikaci, prostě se přihlásíš a stojíš na startu vedle elitních závodníků i podobně trénovaných amatérů. Tratě závodu jsou výzvou, ale v pohodě je zvládne i víkendový sportovec! 

Před závodem si může každý závodník vložit své oblečení nebo občerstvení do takzvaného Černého Gear bagu (pytle) s nápisem Warm-up bag. Tyto věci pořadatel po startu přepraví do Prachatic, kde je závodník najde u svého kola. 

Plavání

Plavání v nejvýše položeném rybníku v České republice – Křišťanovickém, je úchvatný zážitek. Místní voda obarvená rašelinou je dle pověsti léčivá, navíc je po celou sezónu stejně čistá. Na závodníky čekají dva okruhy po 750 metrech. Mezi nimi krátký přeběh a skok z mola zpět do vody. 

Depo č.1

První depo je umístěno na rozlehlé louce přímo u Křišťanovického rybníka. Depo je řazeno po startovních číslech, každý závodník si musí veškeré své vybavení vložit do modrého gear bagu (pytle) s nápisem Bike bag, který poté pořadatel přiveze do Prachatic, kde bude k vyzvednutí spolu s vaším kolem. 

Horské kolo

Bilková trasa Xterry je vyvážený mix hravých singletracků, rychlých štěrkových cest i prudkých sjezdů a výjezdů. Nejprve závodníci kopírují překrásnou řeku Blanici, poté pojedou po stráních mezi malebnými vesničkami a na závěr pokračují do Prachatic po středověké Zlaté stezce. Závěr trasy zpestří průjezd zaplněným renesančním centrem Prachatic. Podél trasy pravidelně fandí stovky diváků a na pomoc jsou připraveny tři občerstvovací stanice. 

Depo č.2

Druhé depo bude umístěno v centru Prachatic na Velkém náměstí. Tyče pro kola budou označena startovními čísly, každý závodník si musí své věci a kolo uložit pouze na své 70cm velké místo. Čára pro sesednutí z kola bude výrazně označena. 

Běh

Běžecká trasa Xterry se skládá ze dvou stejných okruhů. Ty v sobě spojují běh po kočičích hlavách v centru města i náročný terén na úpatí Dubového vrchu. Hravé pěšinky, střídají běhavější pasáže, unikátním zážitkem je potom průběh historickým jádrem města, které je vždy plné fanoušků. Zpestřením bude letos i přeběh historických hradeb města. Cíl závodu je přímo na Velkém náměstí, na trati je celkem 8 občerstvovacích stanic. 

GENERÁLNÍ PARTNER

INTERAKTIVNÍ MAPA

GENERÁLNÍ PARTNER

HLAVNÍ PARTNEŘI

FINANČNÍ ODMĚNY

Muži / Ženy: Total 2500 USD

Pozice Odměna
1. místo 800 USD
2. místo 600 USD
3. místo 350 USD

Finanční odměny budou vyplaceny závodníkům z kategorie PRO ihned po závodě v plné výši v Eurech. 

Hlavní alokace finančních odměn je v závodě XTERRA SHORTTRACK. 

PŘIHLÁŠKA

 

Registrujte se do letošního XTERRA CZECH 2020 a staňte se součástí příběhu vytrvalosti a síly! Závodu se může zúčastnit úplně každý bez jakékoli licence.Swim

SWIM COURSE PARTNER

Bike

Run

Máte dotaz?

michal@xterra.cz

+420 725 944 979

promotion@xterra.cz

jitka@xterra.cz