POŘADÍ

XTERRA CZECH TOUR je v roce 2019 také oficiálním Českým pohárem v terénním triatlonu pod hlavičkou ČTA. Celá série se řídí soutěžní směrnicí a pravidly, které jsou zde ke stažení. Závazným dokumentem jsou také propozice, které najdete na profilech jednotlivých závodů. Pravidla jsou jednoduchá, proto se nebojte ničeho a pojďte do toho s námi.

Muži – Celkové pořadí

Datum: 24. května 2019

Pořadí
Pozice Závodník Čas

Ženy – Celkové pořadí

Datum: 24. května 2019

Pořadí
Pozice Závodník Čas

FAQ

Kdo může startovat v XTERRA CZECH TOUR?

Kdokoli bez nutnosti jakékoli licence, členové ČTA mají zaručenou slevu na startovném.

Kolik závodů musím absolvovat, abych bodoval do XTERRA CZECH TOUR?

Stačí jeden start, každý, kdo se zúčastní byť jednoho závodu, boduje do celkového pořadí seriálu.

Kolik výsledků se mi započítá do konečného hodnocení seriálu?

Ze všech šesti závodů, které jsou v roce 2019 vyhlášeny, se započtou 4 nejlepší dosažené výsledky.

Jak funguje bodování série?

Do vašeho pořadí se započítává z každého závodu počet dosažených bodů jak v celkovém hodnocení, tak přímo ve vaší věkové kategorii. To je krása XTERRY, i když kvůli věku už nepomýšlíte na celokové hodnocení, tak máte stále motivaci díky pořadí ve věkových kategoriích. Bodová škála jde od 1000 bodů pro prvního až k nule u potencionálního posledního závodníka. Přesné hodnoty jsou uvedeny v soutěžní směrnici.

Jaké kategorie jsou hodnoceny v XTERRA CZECH TOUR?

Kromě celkového pořadí jsou letos vyhlášeny tyto kategorie vždy odděleně pro muže a ženy: 12-13 let, 14-15, 16-17, 18-19, 20-29, 30-39, 40-49, 50-59, 60+. Na Mistrovství republiky v Plzni potom také kategorie 20-23 (K23). Pro zařazení do příslušné kategorie je rozhodující dosažený věk k 31.12.2019. Kromě vypasaných kategorií se na jednotlivých závodech odehrávají i další starty dětí, štafet nebo hobby závodů, prohlédněte si pořádně profil každého závodu na tomto webu a pročtěte propozice!

Jak funguje přihlašování na závody?

Přes náš web XTERRA.CZ budete přesměrováni na hlavní přihlašovací portál Czech Tri Series, kde se k závodu přihlásíte. Na tomto portálu je dostupná i startovní listina a po závodě kompletní výsledky. Jediný závod XTERRA, který nefunguje přes Czech Tri Series je Mistrovství Evropy XTERRA, které se jede v Prachaticích 2.-4. srpna.

Čeká mě můj první triatlon, kde se můžu vyptat na podrobnosti?

Napiště nám na michal@xterra.cz a my vám hned odpovíme na všechny vaše otázky!

Máte dotaz?

michal@xterra.cz

+420 725 944 979

promotion@xterra.cz

jitka@xterra.cz