Plzeň, Plzeňský kraj | 15.ČERVNA 2019

PLZEŇ

Hlavní město piva, ale poslední čtyři roky také českého triatlonu. Místní závod bude i letos hostit Mistrovství ČR dospělých, starších žáků, dorostu a juniorů! Okolí Boleveckého rybníka je perfektním dějištěm pro XTERRA, navíc organizační parta Jana Řehuly připravuje každoročně perfektní akci pro celou rodinu!

Plzeň, historie, závod

Plzeň je často nazývána hlavním městem piva, především díky Plzeňskému Prazdroji. První zmínky o západočeské metropoli pocházejí již z roku 968, největšího rozkvětu se městu dostalo na konci 13. století, kdy se stalo třetím nejdůležitějším místem v Čechách po Praze a Kutné Hoře. V současné době je Plzeň krásným místem nabízejícím historii, ale také špičkové sportovní akce a oddíly (hokej, fotbal).

Bronzový olympijský medailista ze Sydney a plzeňský patriot Jan Řehula před několika lety úspěšně rozjel největší mládežnický oddíl v České republice, TAP (Triatlonovou akademii Plzeň). Hned poté přidal závod, který se poslední tři roky odehrával v terénu. Proto bylo ihned jasné, že i tento krásný závod musí patřit do XTERRA Czech Tour 2019.

Plavání v čisté vodě Boleveckého rybníka, bike v přilehlém lesoparku a běh na rychlé trati se v loňském roce závodníkům líbily, i přesto trasa dozná malých kosmetických změn. V Plzni se snaží otevřít možnost zazávodit si širší veřejnosti, proto bude např. závod štafet probíhat na polovičních tratích než v minulých letech. Hobby závod je vhodný i pro začátečníky a nováčky, trasy jsou bezpečné a odehrávají se ve více okruzích. To je příjemné i pro fanoušky, kteří vidí závodníky téměř pořád. Hlavní závod obsahuje na kole krásné technické pasáže, které jsou doporučeny najet si předem.

Samotnou kapitolou jsou obří dětské závody, které k Plzni neodmyslitelně patří. Už v pátek začínají závody v aquatlonu pro děti a mládež, které jsou doplněny o dovednostní a vědomostní aktivity např. z plzeňské Techmanie. Proto vezměte s sebou potomstvo a přijeďte na celý víkend do Plzně!

PŘIHLÁŠKA

Zaregistruj se bez nutnosti jakékoli licence ihned k závodu XTERRA Plzeň, který je letos opět Mistrovstvím České republiky!

TRATĚ ZÁVODU

All articles loaded
No more articles to load
All articles loaded
No more articles to load

Stáhněte si
propozice k závodu

HARMONOGRAM

SOBOTA 15.6.2019

8:00 – 8:45

Prezentace dětských kategorie 6 – 7 a 8 – 11 let

1

8:00 – 9:30

Prezentace dětských kategorie 12 – 15 let

2

8:00 – 11:30

Prezentace XTERRA Sprint – Hobby, dorost, junioři a štafety
3

8:00 – 14:00

Prezentace XTERRA Original, Sprint – Hobby, dorost, junioři a štafety
4

9:00

Start dětských kategorií (8 – 11 let)

5

10:15

Start dětských kategorií (12 – 15 let)

6

11:30

Vyhlášení vítězů dětských kategorií

7

12:30

Start XTERRA Plzeň Sprint – Hobby, dorost, junioři a štafety
8

14:30

Vyhlášení vítězů XTERRA Plzeň Sprint – Hobby, dorost, junioři a Štafety
9

15:30

Start XTERRA Plzeň Original

10

18:45

Vyhlášení vítězů XTERRA Plzeň Original
11

PRAVIDLA

Jasná pravidla jsou zárukou férových závodů. Pravidla XTERRA jsou tak jednoduchá, že je pochopí i malé dítě. Není se čeho bát, přesto si je prosím projděte!

Máte dotaz?

michal@xterra.cz

+420 725 944 979

promotion@xterra.cz

jitka@xterra.cz