Křišťanovice, Jižní Čechy | 18.KVĚTNA 2019

HUSMUŽ

Terénní triatlon je pokaždé jiný, tak jako příroda na různých místech naší krásné republiky. Objevte nové kouty, města, lesy, rybníky nebo jezera a přitom si užijte den s celou rodinou! Nejde jen o závody, ale také o kamarády, skvělou partu a zážitky na celý život. XTERRA… Live more

Křišťanovice, historie, závod

Jsou malou vesničkou vzdálenou cirka 10 kilometrů od Prachatic (Jihočeský kraj). Dominantou vesničky je krásný Křišťanovický rybník, který má díky rašelinnému dnu čistou vodu, která má údajně dokonce léčivé účinky. Každopádně nejvýše postavený rybník v České republice je perfektním místem pro duatlon! Zázemí závodu u Boudy u Josefa a Adélky na břehu Křišťanovického rybníka nabízí perfektní podmínky pro pořádání sportovních klání, ale také přátelskou atmosféru a vyžití pro děti.

Závod pod taktovkou pořadatelů světového poháru XTERRA v Prachaticích má teprve 3 letou historii, ale hned od začátku razil rozdílnou filozofii než-li velká XTERRA. HusMuž má za cíl být otevřeným, jednodušším závodem, který bude možností pro nováčky vyzkoušet si multisport bez plavání, které je pro většinu limitem.

Duatlon má v XTERRA Czech Tour letitou tradici, závody ve Žlutých lázních, Karlových Varech nebo Jablonci nad Nisou vždy patřily ke skvělým otevírákům sezóny a nejinak je tomu u HusMuže. Tratě závodu částečně kopírují trasu „velké“ letní XTERRY, ale běžecké úseky zavádějí závodníky hlouběji do okolní přírody k řece Blanici. Epickým zážitkem je přeběh zříceniny hradu Hus na konci druhého běhu. Právě tento, již rozpadlý, hrad dal celému závodu jméno.

PŘIHLÁŠKA

Zaregistruj se včas, limit závodníků v hlavním závodě je 200 z důvodu limitu CHKO pro průjezd okolní přírodou. HusMuž je jedinou šancí závodit uprostřed zapomenutého koutu Šumavy mezi horami Bobíkem a Libínem, tak neváhej a přihlaš se ještě dnes!

TRATĚ ZÁVODU

Vyzkoušej si duatlon v hobby závodu nebo rovnou zkus plnotučnou dlouhou trasu přes hrad Hus. Pozvi kamarády do štafety a nezapomeň vzít sebou děti na dětský duatlon!

All articles loaded
No more articles to load
All articles loaded
No more articles to load

Stáhněte si
propozice k závodu

HARMONOGRAM

SOBOTA 15.8.2019

7:30 – 8:30

Prezentace dětské kategorie
1

8:30 – 10:00

Prezentace dospělé kategorie (original, sprint, štafety)
2

9:00 – 10:00

Dětské běhy a duatlon – od nejmladších po nejstarší
3

10:00 – 10:45

Ukládání věcí do depa
4

10:30

Vyhlášení vítězů dětských kategorií
5

10:45

Rozprava v depu
6

11:00

Start XTERRA HusMuž original + štafety
7

11:05

Start XTERRA HusMuž Sprint – Hobby
8

12:00

Vítěz Sprint v cíli
9

12:45

Vítěz Original v cíli
10

14:30

Vyhlášení vítězů všech dospělých kategorií/span>
11

PRAVIDLA

Jasná pravidla jsou zárukou férových závodů. Pravidla Xterra jsou tak jednoduchá, že je pochopí i malé dítě. Není se čeho bát, přesto si je prosím projděte!

Máte dotaz?

michal@xterra.cz

+420 725 944 979

promotion@xterra.cz

jitka@xterra.cz