Záblatí, Jižní Čechy | 30. DUBNA 2022

HUSMUŽ

 

Terénní triatlon je pokaždé jiný, tak jako příroda na různých místech naší krásné republiky. Jedním z nejzapadlejších koutů je právě údolí řeky Blanice na Šumavě, kam Vás zavede terénní duatlon HusMuž. Pro rok 2022 je závod součástí Českého poháru v terénním triatlonu.

HusMuž – překonej svou hranici

 

Záblatí je malou vesničkou vzdálenou cirka 10 kilometrů od Prachatic (Jihočeský kraj). Dominantou okolí vesničky je krásný Křišťanovický rybník, blízký rozpadlý hrad Hus i řeka Blanice. Z důvodu rekonstrukce rybníka centrum HusMuže nebude v tradičním dějišti, Křišťanovicích, ale v blízkém Záblatí. Zázemí sportovního areálu v Záblatí, kde se bude závod výjimečně konat nabízí perfektní podmínky pro pořádání sportovních klání, ale také přátelskou atmosféru a vyžití pro děti.

Závod, který pořádá stejný tým jako prachatický světový pohár, má teprve 4 letou historii, ale hned od začátku razil rozdílnou filozofii než-li velká XTERRA. HusMuž má za cíl být otevřeným, jednodušším závodem, který bude možností pro nováčky vyzkoušet si multisport duatlon bez plavání, které je pro většinu limitem.

Duatlon má v XTERRA Czech Tour letitou tradici, závody ve Žlutých lázních, Karlových Varech nebo Jablonci nad Nisou vždy patřily ke skvělým otevírákům sezóny a nejinak je tomu u HusMuže. Tratě závodu částečně kopírují trasu „velké“ letní XTERRY, ale běžecké úseky zavádějí závodníky hlouběji do okolní přírody k řece Blanici. Epickým zážitkem je přeběh zříceniny hradu Hus na konci druhého běhu. Právě tento, již rozpadlý, hrad dal celému závodu jméno.

PŘIHLÁŠKA

 

Zaregistruj se včas, limit závodníků v hlavním závodě je 200 z důvodu limitu CHKO pro průjezd okolní přírodou. HusMuž je jedinou šancí závodit uprostřed zapomenutého koutu Šumavy mezi horami Bobíkem a Libínem, tak neváhej a přihlaš se ještě dnes!

TRATĚ ZÁVODU

Vyzkoušej si duatlon v hobby závodu nebo rovnou zkus plnotučnou dlouhou trasu přes hrad Hus. Pozvi kamarády do štafety a nezapomeň vzít sebou děti na dětský duatlon!

All articles loaded
No more articles to load
All articles loaded
No more articles to load

Stáhněte si
směrnice pro Český pohár

HARMONOGRAM

8:00 – 9:00

Prezentace dětské závody
1

8:00 – 11:00

Prezentace dospělé závody (ukončení registrace vždy 30 minut před startem příslušné kategorie)
2

8:00 – 9:20

Ukládání věcí do depa všech dětských kategorií
3

9:30 – 10:30

Dětské závody v běhu

4

10:30 – 10:50

Ukládání věcí do depa trasa Sprint-Hobby
5

10:45

Vyhlášení dětský kategorií
6

10:55

Rozprava trasa Sprint-Hobby
7

11:00

Start závodu Sprint-Hobby
8

12:30 – 12:50

Ukládání věcí do depa závod Original
9

12:55

Rozprava závodu Original a Štafet
10

13:00

Start závodu Original a Štafet
11

16:00

Vyhlášení výsledků dospělých kategorií
12

16:30

Afterparty s opékáním buřtů
13

VÝSLEDKY A POŘADÍ

 

PRAVIDLA

Jasná pravidla jsou zárukou férových závodů. Pravidla Xterra jsou tak jednoduchá, že je pochopí i malé dítě. Není se čeho bát, přesto si je prosím projděte!

Máte dotaz?

michal@xterra.cz

+420 725 944 979