DEN PRO CELOU RODINU ZDARMA

XTERRA už není jen sport. Snažíme se každý rok připravit víkend plný zábavy pro celé rodiny. Dětské atrakce, živé koncerty nejlepších českých kapel, dobré jídlo a pití, to vše na vás čeká první srpnový víkend v Prachaticích.

ZOBRAZIT PROGRAM

DOPROVODNÝ PROGRAM

Hudba

Největší hudební festival prachatického léta. Top kapely české scény, tisícovky fanoušků. To vše přímo na Velkém náměstí a letos nově i u Křišťanovického rybníka!

Dětské atrakce

Jak lodičky a šlapadla, tak moderní atrakce nebo malování na obličej. Dvě centra pro děti, u rybníka a na prachatickém náměstí.

Jídlo a pití

K jakékoli společenské akci patří výborné jídlo a pití. I proto se snažíme udělat z XTERRA také gastro festival.

PRACHATICE – VELKÉ NÁMĚSTÍ

Přímo na renesančním Velkém náměstí bude umístěno hlavní centrum závodního dění, ale také zajímavé atrakce pro děti. Co se nevejde přímo na hlavní náměstí, tak bude umístěno v přilehlých uličkách a areálu Parkán. Nafukovací obří hrady doplní i dětský pumptrack (překážková dráha pro kola) s možností zapůjčení kol, malování na obličej a další zajímavé atrakce.

16:30

XTERRA Kids Duathlon
1

19:00

Slavnostní zahájení
2

20:00

Live music
3

8:00

Otevření zábavní zóny na náměstí
1

9:00

Otevření gastro zóny na náměstí
2

10:00

Začátek živého přenosu na velkoplošnou obrazovku
3

11:00

Příjezd závodníků Xterra Sprint – Hobby na náměstí
4

11:30

Doběh do cíle závodníků Sprint
5

12:00

Začátek přenosu hlavního závodu ME
6

13:30

Příjezd prvních závodníků na náměstí
7

14:30

První závodník v cíli
8

15:30

Živá hudba
9

18:00

Vyhlášení vítězů
10

19:00

Xterra Music Fest
11

KŘIŠŤANOVICKÝ RYBNÍK

V dějišti plavecké části triatlonu XTERRA, u Křišťanovického rybníka, je připravena první zábavní zóna. Travnatá pláž uprostřed přírody nabízí volejbalové hřiště, ruské kuželky, na vodě bude vytažené velké molo, k zapůjčení budou lodičky, paddleboardy a jiná plavidla. Místní bouda U Josefa a Adélky nabízí širokou nabídku nápojů i něco k snědku.

8:00

Otevření zábavní zóny
1

9:00

Živá hudba
2

10:00

Start XTERRA Sprint – Hobby
3

11:00

Živá hudba
4

12:00

Start Xterra Czech 2019 – ME
5

13:00

Volná zábava na pláži u rybníka
6

8:00

Otevření zábavní zóny
1

10:00

Začátek programu Xterra ShortTrack
2

14:00

Xterra Music Fest
3

MUSICFEST

Největší hvězdy české hudební scény se představí v rámci XTERRA Music Festivalu zcela zdarma v Prachaticích. Přímo na Velkém náměstí v Prachaticích bude vystavěno velké pódium, kde se v pátek večer a během sobotního odpoledne představí kapely různých žánrů. Nedělní odpoledne bude patřit open air festivalu přímo na břehu Křišťanovického rybníka.

INTERPRETI FESTIVALU BUDOU ZVEŘEJNĚNÍ JIŽ BRZY

THE ATAVISTS

Stoner-Surf-Rock

Jedna z nejoriginálnějších českých rokových skupin posledních let z Hradce Králové. Vynikající muzikanti, surf-stoner rocková nálož a show frontmana Adama Krofiána dělají z The Atavist top zážitek pro ucho i oko. Letos si vysloužili 2 nominace na ceny Anděl díky super desce Lo-Fi Life.

Velké náměstí Prachatice – pátek 2.8.2019

EMMA SMETANA

Pop-Alternative

V produkci Jiřího Buriana vydala loni debutové album What I’ve Done a hned se stala z populární moderátorky uznávanou zpěvačkou. Žánrově pestrá deska česko-francouzské zpěvačky je zjevením na české „tradiční“ scéně. Živě se v Prachaticích Emma Smetana představí poprvé právě v rámci XTERRA MUSIC FESTIVALU. Nenechte si jí ujít.

Velké náměstí Prachatice – sobota 3.8.2019

GASTROFEST

Součástí XTERRA Festu je samozřejmě i kvalitní jídlo a pití. Snažíme se podporovat jak místní producenty kvalitních potravin nebo vlastníky restaurací, tak pozvat nejlepší foodtrucky, které známe. Doplňte sportovní a kulturní zážitek i tím gastronomickým!

Pivovar Prachatice

Zobrazit na mapě

Malý moderní pivovar pčímo v centru Prachatic s restaurací a penzionem. V nabídce je několik druhů skvělých piv a tradiční česká kuchyně. Po dohodě jsou možné i prohlídky pivovarnického zařízení.

Bouda u Josefa a Adélky

Zobrazit na mapě

Na travnaté pláži u Křišťanovického rybníka je autentická šumavská bouda, která nabízí širokou paletu nápojů i dobroty k snědku jako je pizza nebo populární jihočeský Pikador (párek v rohlíku). Sympatický pár Josefa a Adélky dodává místu speciální rodinnou atmosféru.

Kavárna Nebesky

Zobrazit na mapě

Rodinná kavárna rodiny Nebeských z Prachatic je zároveň i pražírnou. I proto je zdejší káva naprosto čerstvá a můžete si vybrat z nepřeberného množství různých příprav mezi sportovci tak populární kávy. Mimo jiné zde můžete zajít na polévku k obědu nebo na skvélá moravská i italská vína a antipasti.

Pizzeria Primavera

Zobrazit na mapě

Máte zrovna chuť na italskou kuchyni? Tak neváhejte a zajděte do Pizzeria Primavera, která leží přímo naproti kostelu Sv. Jakuba Většího jen několik málo metrů od velkého náměstí. Restaurace je vhodná i pro rodiny s dětmi.

Čajovna u Hrušky

Zobrazit na mapě

Jedna z nejstarších čajoven v České republice nabízí neuvěřitelné množství čajů, ale i dalších neobvyklých nápojů a pokrmů. Poklidná, tichá atmosféra historických sklepů v centru města dává čajovnickému zážitku další rozměr. Čajovnu najdete na rohu ulice Poštovní a Solní.

FOTKY

Máte dotaz?

michal@xterra.cz

+420 725 944 979

mp@xterra.cz

+420 602 107 007