XTERRA DĚTSKÝ TRIATHLON – sobota 14.7.2018

Náš závod dříve nabízel „jen“ duatlonové závody v centru Prachatic. Letos jsme si ale připravili opravdový traitlon v přírodě na krásných a bezpečných tratích. Nechtěli jsme ale přijít i o závody v centru města a ochudit děti o cíl pod velkou cílovou bránou.

 

Proto jsme letos připravili dva závody.

 

Triatlon je určen dětem od 8 do 15 let. Opravdové Xterra tratě na které se den poté postaví světová esa triatlonu budou také dějištěm Xterra Czech Kids Triathlon. Centrum závodu, start, depa i cíl budou na pláži Křišťanovického rybníka. Závody jsou určeny všem dětem, délky tratí jsou upraveny tak, aby je zvládnul úplně každý!

 

 

Tratě:

Plavání

Plavecký okruh na hladině rybníka bude měřit 100 metrů, starší závodníci jej absolvují dvakrát. Podél celé tratě bude mnoho pořadatelů, závod tak bude opravdu bezpečný. Otočka bude u červené bóje. Starší závodníci mezi dvěma okruhy krátce vyběhnou na břeh.

Horské kolo

Okruh (1000m) pro kolo je z 50% veden po asfaltu a z poloviny terénem, je proto nezbytné mít horské kolo. Závodníci se silničním strojem nebudou vpuštěni z bezpečnostních důvodů na start. Okruh povede především po loukách a bezpečných širokých cestách. Starší závodníci budou mít otočku do druhého kola na asfaltové cestě ne v depu závodu. Místo bude dobře označeno.

Běh

Běžecká část povede po aflatové komunikaci podél rybníka. Trasa je téměř rovinatá. Závodníci poběží tam i zpět po stejné cestě, která bude rozdělena kužely. Otočka bude zřetelně označena. Při otáčení do dalšího okruhu nebudou běžci vbíhat do depa, ale otočí se na cestě před pláží na zřetelně označeném místě.

Před startem závodů proběhne prohlídka trati, kdy bude všem účastníkům celý průběh závodu zřetelně popsán!

 

 

Závod 1 – 100 m plavání – 1 km horské kolo – 400m běh

Kategorie (chlapci / dívky): 8-9 let, 10-11let

 

Závod 2 – 200 m plavání – 2 km horské kolo – 800 m běh

Kategorie (chlapci / dívky): 12-13 let, 14-15 let

 

Program:

8:00 – 9:30 – Registrace (Kancelář závodu u rybníka)

9:00 – 9:45 – ukládání věcí do depa Závod 1

9:55 – Rozprava (depo)

10:00 -. Start Závod 1

10:15 – 10:35 – Ukládání věcí do depa Závod 2

10:40 – Rozprava Závod 2 (depo)

10:45 – Start závod 2

12:00 – Vyhlášení výsledků obou závodů

 

Ceny:

Pro všechny sladkosti a účastnická medaile v cíli.

3 nejlepší ve všech kategoriích obdrží diplomy a dárky od sponzorů závodu.