XTERRA VIRTUAL RACE

V době zákazu hromadných akcí přicházíme ve spolupráci s firmou ORGSU s novinkou. XTERRA Virtual Race je projekt, který Vám umožní prodat, to, co jste doma a přes zimu natrénovali. Nejde o žádnou počítačovou hru, ani běhání po oválu. Jak jste od XTERRA party zvyklí, půjde o pohyb v přírodě. Připravujeme pro Vás průběžně „výzvy“, segmenty, závody na čas po celé republice. Virtuální je jenom tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na Vás, jak zvládnete jednotlivé výzvy.

FAQ

O co jde?

V kalendáři najdete závody po celé České republice. Ty budou postupem času přibývat, a i kdyby snad se sezóna rozjela, tak naše výzvy budou platit a vy budete moci i nadále závodit proti chronometru. Jednotlivé trasy pro kolo a běh vás vždy zavedou do jiného koutu naší republiky. Závod = vytyčená trasa pomocí GPS souřadnic, která v terénu není označená. Na vás je vybraný úsek zvládnout co nejrychleji. Na zdolání máte vždy minimálně dva týdny, někdy i delší časový úsek, kdy ale máte samozřejmě jen jeden ostrý pokus. Trasu samozřejmě musíte zvládnout sami bez cizí pomoci.

Systém měření

Po registraci k závodu a zaplacení symbolického startovného dostanete přístup ke svému závodnickému profilu. Trasu můžete absolvovat buď s mobilem a zapnutou ORGSU aplikací nebo s chytrými hodinkami, kdy posléze GPX vložíte do ORGSU systému. Podrobný návod dostanete po registraci do emailu.

Pravidla

Nejde o žádný pohár ani oficiální soutěž, každá výzva je samostatným závodem, nehodnotíme žádné celkové pořadí. Hlavním pravidlem je, že musíte dodržet zákony České republiky a mimořádná opatření vlády, tedy absolvovat trasu sami. Samozřejmě musíte ujet celý úsek, nikde si trasu nezkrátit. Pokus máte samozřejmě jen jeden, v případě technických problémů může být udělen druhý pokus. Tratě jsou vybírány tak, aby nebylo složité se v terénu orientovat, i přesto doporučujeme si před ostrým startem trasu projet nebo proběhnout. Soutěžíme v kategoriích (10-11, 12-13, 14-15, 16-17, 18-39, 40-99 let, muži a ženy odděleně). U delších závodů mohou být dětské kategorie vypuštěny. Děti do 15 let mají možnost mít k ruce rodiče, který ale nijak nesmí do výkonu zasahovat (tahat, postrkovat, občerstvovat). Jeho rolí je jen hlídat bezpečnost závodníka.

Co za to?

Pro vítěze každé věkové kategorie bude připraven balíček dárků od našich partnerů, který bude po vyhlášení výsledků zaslán poštou výhercům.

Kde můžu závod sledovat?

Na této podstránce můžete po přihlášení nejen sledovat průběžné výsledky jednotlivých startů, ale také on-line v trackeru vidět účastníky, kteří jsou právě na trati se zapnutou mobilní aplikací. Průběžně budeme také na sociálních sítích zveřejňovat pořadí i zajímavé výkony.

Vaše trasy

Máte v okolí nějakou bomba trasu, kterou chcete nabídnout do našeho XTERRA Virtual kalendáře? Pošlete nám popis a GPX souřadnice daného úseku a my nejlepší nápady zveřejníme jako závody! Svoje tratě posílejte na michal@xterra.cz!

Máte dotaz?

michal@xterra.cz

+420 725 944 979