Kalendář

03.03.2012 CHALLENGE TOUR
Jesenický zimní triatlon >>
26.05.2012 CZECH TOUR
XTERRA Žluté lázně / Praha 2012 >>
16.06.2012 CZECH TOUR
Xterra Ostrov 2012 >>
07.07.2012 CZECH TOUR
Xterra Děčín 2012 >>
04.08.2012 CZECH TOUR
XTERRA CZECH – WORLD CUP – PRACHATICE >>
více

Sponzoři

Další sponzoři >>

Galerie

Rallye Vltava - Hluboká n.Vlt. 19.4.2008

Jiří Klíma je nejlepší v české Xteře

V sobotu v Hradci Králové skončil letošní český pohár Xterra a rozhodlo se tam o celkových vítězích. V osmé sezóně poháru získal senzačně prvenství Jiří Klíma, který si ho vybojoval až ve velmi rychlém finiši v cílové rovince. Těsně za zády mu dobíhal Honza Kubíček, pro kterého to znamenalo druhou příčku celkové. Až třetí skončil Pavel Jindra, který do cíle u rybníku Biřička doběhl čtvrtý a ztratil tak první pozici, kterou držel víc než polovinu sezóny.

V podání Klímy a Kubíčka to byl strhující závod, bojovali ve všech disciplínách velmi vyrovnaně vždy s rozdílem pouhých několika vteřin. Nejlépe bylo jejich zápolení patrné při cyklistice, kdy chvíli vedl Klíma a chvíli Kubíček, v šesti krátkých okruzích jejich souboj mohlo zřetelně sledovat i plno přihlížejících diváků. Ani jeden ze závodníků ale nijak výrazně netaktizoval, celý závod jeli naplno a potvrdili to i jejich nejlepší časy v cyklistice i závěrečném běhu.

Ženskému závodu tentokrát kralovala Kateřina Loubková, ale na celkové prvenství v poháru to nestačilo. Starší Ivana se ještě snažila získat co nejvíce bodů a startovala i v dopoledním krátkém závodě, který jí za vítězství přinesl 45 bodů. Náskok Dagmar Svěrákové byl ale mnohem větší a i čtvrté místo v hlavním závodě jí pak stačilo k udržení prvenství. Bronzovou příčku v Hradci vybojovala Lucie Materová stejně jako její bratr Tomáš mezi muži.