Schedule

další

Sponsors

XTERRA CZECH

XTERRA vznikla v roce 1996 v surferském ráji na Havajských ostrovech jako kombinace triatlonu a horského kola. Využila popularitu a oblibu triatlonu jako nejmasovějšího multisportu na světě a horského kola jako fenoménu s možným celoročním užíváním.

XTERRA je nejpůsobivější výzvou pro každého závodníka. Běžecká část vede v kopcovitém přírodním terénu s extrémními výběhy a seběhy.Vzhledem k tomu, že dosavadní vývoj naskytl možnost pro realizaci nejen triatlonistům, ale sportovcům a příznivcům mnoha sportovních odvětví, nehovoříme již o XTERRA off road triatlonu, ale pojmu XTERRA jako off road multisportu. XTERRA jako nové multisportovní odvětví zaznamenává za poměrně krátkou dobu své existence neuvěřitelný nárůst aktivních závodníků a růst popularity u dalších příznivců na celém světě.


V současné době se koná několik stovek závodů z nichž největší a nejprestižnější světové závody tvoří kvalifikační řetězec pro XTERRA MISTROVSTVÍ SVĚTA na Havaji pod názvem XTERRA GLOBAL TOUR (USA, Nový Zéland, Saipan, JAR, Mexiko, Brazílie, Japonsko, Německo, Itálie, Francie, Dánsko, Velká Británie...). Všechny evropské národní šampionáty jsou součástí bodovaného poháru XTERRA EUROPEAN TOUR.